Notifications (7.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (60 entries)

en: User interface
mr: वापरकर्ता अंतरपृष्ठ

en: Body
mr: मुख्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: unknown
mr: अज्ञात

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: none
mr: काहीच नाही

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Format
mr: रचना

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: never
mr: कधीच नाही

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Text
mr: अक्षर

en: User
mr: सदस्य

en: action
mr: कृती

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Block
mr: भाग

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: Delete all
mr: सर्व मिटवा

en: Send
mr: पाठवा

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: The update has been performed.
mr: अपडेट केल्या गेले
