Notifications (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (99 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Body
ro: Conținut

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Action
ro: Acțiune

en: unknown
ro: necunoscut

en: Tags
ro: Etichete

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: view
ro: afișează

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: none
ro: nimic

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: General settings
ro: Setări generale

en: Field
ro: Câmp

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Node type
ro: Tip nod

en: never
ro: nicioadă

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Subscriptions
ro: Abonări

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: action
ro: acţiune

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Block
ro: Bloc

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Term
ro: Termen

en: Field type
ro: Tip câmp

en: blocked
ro: blocat

en: active
ro: activ

en: Delete all
ro: Şterge tot

en: Current
ro: Actual

en: Send
ro: Trimite

en: Method
ro: Metodă

en: Events
ro: Evenimente

en: Template
ro: Șablon

en: Notifications
ro: Notificări

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Key
ro: Cheie

en: Are you sure you want to delete these items?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi aceste articole ?

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Refine
ro: Rafinează

en: any
ro: orice

en: Autocomplete taxonomy
ro: Auto-completează taxonomie

en: User name
ro: Nume utilizator

en: Thread
ro: Fir de execuţie

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: Taxonomy vocabulary
ro: Vocabular taxonomie

en: Triggers
ro: Declanşatoare

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: New posts
ro: Postări noi

en: Filter the view to the currently logged in user.
ro: Filtrează views-ul la utilizatorul conectat în prezent.

en: Display all values
ro: Afișează toate valorile

en: Display empty text
ro: Afișează text gol

en: Provide default argument
ro: Furnizează argument implicit

en: The type of the node.
ro: Tipul nodului.

en: Output machine name
ro: Ieșire nume de mașină

en: and where
ro: și unde
