Notifications (7.x-1.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (34 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Body
ur: متن

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Subscribe
ur: رکنیت حاصل کریں

en: Unsubscribe
ur: رکنیت منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: none
ur: کوئی نہیں

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: never
ur: کبھی نہیں

en: Text
ur: متن

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم
