Notify (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (67 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Submit
uk: Надіслати

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Settings
uk: Налаштування

en: Updated
uk: Оновлено

en: Subscriptions
uk: Підписки

en: Mail
uk: Пошта

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Never
uk: Ніколи

en: Comment
uk: Коментар

en: E-mail address
uk: Адреса електронної пошти

en: Users
uk: Користувачі

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Failed attempts
uk: Помилки

en: Cron
uk: Крон

en: New comments
uk: Нові коментарі

en: New content
uk: Нове на сайті

en: 1 comment | @count comments
uk[0]: @count коментар
uk[1]: @count коментаря
uk[2]: @count коментарів

en: 1 new comment | @count new comments
uk[0]: @count новий коментар
uk[1]: @count нових коментаря
uk[2]: @count нових коментарів

en: Skip
uk: Пропустити

en: 1 user | @count users
uk[0]: @count користувач
uk[1]: @count користувача
uk[2]: @count користувачів

en: E-mail notification settings
uk: Параметри сповіщень електронної пошти

en: 1 new post | @count new posts
uk[0]: 1 новий допис
uk[1]: @count нових дописи
uk[2]: @count нових дописів

en: About
uk: Про модуль

en: Notify
uk: Повідомити

en: The notification module allows users to subscribe to periodic e-mails which include all new or revised content and/or comments much like the daily news letters sent by some websites.  Even if this feature is not configured for normal site users, it can be a useful feature for an administrator of a site to monitor content submissions and comment posts.
uk: Модуль сповіщень дозволяє користувачам підписуватися на одержання періодичних повідомлень по електронній пошті про всі нові або змінені матеріали та/або коментарі. На зразок щоденних новинних розсилань, які розсилаються деякими сайтами. Якщо ця функція не налаштована  для звичайних користувачів сайту, її можна використовувати адміністратору сайту для спостереження за розміщенням матеріалів і коментарів.

en: Detailed settings
uk: Детальні настроювання

en: Title only
uk: Тільки назва

en: Title + Teaser
uk: Заголовок + Анонс

en: Title + Body
uk: Заголовок + Текст

en: Notify new comments
uk: Повідомлення про нові коментарі

en: Include new comments in the notification mail.
uk: Включати нові коментарі в лист-повідомлення.

en: Notify settings saved.
uk: Настроювання повідомлень збережене.

en: No users have notifications enabled.
uk: Немає користувачів, що підписалися на повідомлення.

en: !count attached to !type posted by !author: !title
uk: !count прикріплено до  !type від !author: !title

en: Recent comments - !count
uk: Останніх коментарів - !count

en: This is an automatic e-mail from !sitename.
uk: Це автоматичний лист з сайту !sitename.

en: To stop receiving these e-mails, change your notification preferences at !notify-url
uk: Щоб припинити отримувати подібні листи змініть налаштування сповіщень за адресою !notify-url

en: notify
uk: повідомлення

en: User %name (%mail) could not be notified. Mail error.
uk: Користувач %name (%mail) не може бути сповіщений. Помилка пошти.

en: User %name (%mail) notified successfully.
uk: Користувач %name (%mail) успішно сповіщений.

en: access notify
uk: мати доступ до повідомлень

en: administer notify
uk: управляти повідомленнями

en: Notification settings
uk: Налаштування сповіщень

en: Adjust settings for new content notifications sent by e-mail.
uk: Настроювання для розсилання на електронну пошту повідомлень про нові матеріали.

en: Enables notifications of new content and comments by e-mail.
uk: Вмикає сповіщення електронною поштою про нові матеріали й коментарі.

en: Queue
uk: Черга

en: Send notifications every
uk: Відправляти повідомлення з періодичністю

en: Number of failed sends after which notifications are disabled
uk: Після якої кількості повідомлень припинити розсилання, якщо користувач не реагує на повідомлення (не заходить на сайт)

en: Master switch
uk: Включення/вимикання повідомлень

en: Notify status
uk: Статус повідомлень

en: Notify new content
uk: Сповіщати про нові матеріали

en: 1 node | @count nodes
uk[0]: 1 матеріал
uk[1]: @count матеріали
uk[2]: @count матеріалів

en: notification | notifications
uk[0]: сповіщення
uk[1]: сповіщення
uk[2]: сповіщення

en: The ID of the user
uk: Ідентифікатор користувача

en: Receive e-mail notifications
uk: Отримувати сповіщення електронною поштою

en: Include new posts in the notification mail.
uk: Додавати нові дописи до листа-сповіщення.

en: Nothing
uk: Нічого

en: 1 e-mail | @count e-mails
uk[0]: 1 лист
uk[1]: @count листи
uk[2]: @count листів

en: Click on the links below to see the whole node/comment.
uk: Натисніть на посилання нижче щоб побачити увесь матеріал/коментар.

en: Administrators shall be notified about unpublished content of tracked types.
uk: Адміністратори повинні бути сповіщені про неопубліковані матеріали відслідковуваних типів.
