Noule (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Shortcuts
bn: শর্টকাট সমূহ

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
