Noule (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Footer
id: Catatan kaki

en: People
id: Pengguna

en: Shortcuts
id: Jalan Pintas

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Dashboard
id: Dasbor

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
id: Anda belum membuat sembarang tipe konten. Kunjungi <a href="@create-content">halaman pembuatan tipe konten</a> untuk menambah tipe konten baru.
