Noule (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: People
pt: Pessoas

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: Dashboard
pt: Painel de controlo

en: Courses
pt: Cursos

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
pt: Ainda não criou nenhum tipo de conteúdo. Vá à <a href="@create-content">página de criação de tipos de conteúdo</a> para adicionar um novo tipo de conteúdo.
