NPR (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Sticky at top of lists
it: Sempre in cima agli elenchi

en: Cron settings
it: Impostazioni cron

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Node settings
it: Impostazioni nodo

en: Flags
it: Contrassegni
