Node Revision Administration (7.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (11 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: edit
mr: संपादन

en: Update
mr: अपडेट

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Filter
mr: गाळणी
