Node Revision Administration (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Administration
it: Amministrazione

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Filter
it: Filtra

en: Operation
it: Operazione

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Show only items where
it: Mostra solo gli elementi dove

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.
