NRA/ERS Integration (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Administration
de: Verwaltung

en: Schedule
de: Geplante Vorgänge

en: Current
de: Aktuell

en: State
de: Status

en: Publish
de: Veröffentlichen

en: Unpublish
de: Veröffentlichung zurücknehmen

en: Draft
de: Entwurf

en: draft
de: Entwurf

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC.
de: Format: %time. Das Datumsformat ist YYYY-MM-DD und %timezone ist die Abweichung der Zeitzone von der UTC.
