NodeStream Core (7.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (76 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Author
fa: نویسنده

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: more
fa: بیشتر

en: Article
fa: مقاله

en: Articles
fa: مقالات

en: Block title
fa: عنوان بلوک

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Parent
fa: والد

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Region
fa: ناحیه

en: Updated
fa: به‌روز

en: read more
fa: بیشتر بخوانید

en: blog
fa: وبلاگ

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Page
fa: صفحه

en: Module
fa: ماژول

en: Inline
fa: درون خطی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Term
fa: واژه

en: Width
fa: عرض

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Operator
fa: عملگر

en: Order
fa: سفارش

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Topics
fa: موضوعات

en: Topic
fa: موضوع

en: Less than
fa: کوچکتر از

en: Caption
fa: عنوان

en: Results
fa: نتایج

en: All blogs
fa: تمام وبلاگ‌ها

en: Style
fa: سبک

en: Credit
fa: اعتبار

en: RSS Feed
fa: خوراک RSS

en: Apply
fa: تایید

en: Form
fa: فرم

en: ,
fa: ،

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Headline
fa: عنوان

en: About
fa: درباره

en: Page elements
fa: عناصر صفحه

en: Contributors
fa: مشارکت کنندگان

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Polls
fa: نظرسنجی‌ها

en: Content pane
fa: قاب محتوا

en: Field label
fa: برچسب فیلد

en: Text formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Asc
fa: صعودی

en: Workbench
fa: میزکار

en: Master
fa: مدیر
