NodeStream Core (7.x-2.0-alpha10) - en to mr translation catalogue (39 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Pages
mr: पाने

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: more
mr: आणखी

en: Article
mr: लेख

en: Articles
mr: लेख

en: Block title
mr: खंड शीर्षक

en: Date
mr: दिनांक

en: Links
mr: दुवे

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Main
mr: मुख्य

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Page
mr: पान

en: Inline
mr: आतील

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Advertisement
mr: जाहिरात

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Results
mr: निकाल

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: Polls
mr: मतचाचण्या
