NodeStream Core (7.x-2.0-alpha10) - en to tr translation catalogue (78 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Article
tr: Makale

en: Articles
tr: Makaleler

en: Tags
tr: Etiketler

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Use count
tr: Kullanım sayısı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Category
tr: Kategori

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Field
tr: Alan

en: Main
tr: Ana

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Page
tr: Sayfa

en: Module
tr: Modül

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Inline
tr: Satır içi

en: Published
tr: Yayında

en: File name
tr: Dosya ismi

en: Term
tr: Terim

en: Media
tr: Medya

en: Terms
tr: Terimler

en: Desc
tr: Azalan

en: Advertisement
tr: Reklam

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Operator
tr: İşletmen

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Attachments
tr: Ekler

en: Features
tr: Özellikler

en: Less than
tr: Küçüktür

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Products
tr: Ürünler

en: RSS Feed
tr: RSS Beslemesi

en: Apply
tr: Uygula

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Page elements
tr: Sayfa elemanları

en: No files available.
tr: Dosya yok.

en: Upload date
tr: Yüklenme tarihi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Polls
tr: Anketler

en: View panes
tr: Panelleri gör

en: Content pane
tr: İçerik paneli

en: Library
tr: Kütüphane

en: Text formats
tr: Metin biçimleri

en: Header alpha
tr: Alpha başlık

en: Header beta
tr: Beta başlık

en: Asc
tr: Artan

en: Workbench
tr: İş Tezgahı (Workbench)

en: Master
tr: Ana (master)
