NodeStream Core (7.x-2.0-alpha12) - en to hr translation catalogue (67 entries)

en: Forms
hr: Forme

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Pages
hr: Stranice

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: more
hr: više

en: Article
hr: Članak

en: Articles
hr: Članci

en: Tags
hr: Oznake

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: Date
hr: Datum

en: Links
hr: Poveznice

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Use count
hr: Broj korištenja

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Category
hr: Kategorija

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Updated
hr: Osvježeno

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Page
hr: Stranica

en: Module
hr: Modul

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Published
hr: Objavljeno

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Term
hr: Pojam

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Navigation
hr: Navigacija

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Log in
hr: Prijava

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Attachments
hr: Privitci

en: Features
hr: Značajke

en: Less than
hr: Manje od

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Results
hr: Rezultati

en: Products
hr: Proizvodi

en: Apply
hr: Primjeni

en: Not translated
hr: Nije prevedeno

en: Translation status
hr: Status prijevoda

en: About
hr: Opis

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: Polls
hr: Ankete

en: User %name successfully logged in.
hr: Korisnik %name se uspješno prijavio.

en: Text formats
hr: Oblici unosa

en: Asc
hr: Uzlazno
