NodeStream Core (7.x-2.0-alpha4) - en to be translation catalogue (68 entries)

en: Forms
be: Анкеты

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Pages
be: Старонкі

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Author
be: Аўтар

en: Description
be: Апісанне

en: Read more
be: Чытаць далей

en: more
be: болей

en: Article
be: Артыкул

en: Articles
be: Артыкулы

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Date
be: Дата

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Field
be: Поле

en: Main
be: Галоўнае

en: Region
be: Рэгіён

en: Updated
be: Абноўлена

en: read more
be: чытаць далей

en: blog
be: блог

en: User
be: Карыстальнік

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Node
be: Вузел

en: All
be: Усе

en: Date format
be: Фармат даты

en: Page
be: Старонка

en: Module
be: Модуль

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Comment
be: Каментар

en: Published
be: Апублікавана

en: Term
be: Тэрмін

en: Width
be: Шырыня

en: Media
be: Мультымедыя

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Blog
be: Блог

en: Order
be: Парадак

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: Attachments
be: Дадаткі

en: Features
be: Функцыі

en: Topics
be: Тэмы

en: Topic
be: Тэма

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Caption
be: Загаловак

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Results
be: Вынікі

en: Apply
be: Ужыць

en: Form
be: Форма

en: About
be: Аб

en: forms
be: формы

en: Polls
be: Галасаванні

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: polls
be: апытанні
