NodeStream Core (7.x-2.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (84 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Read more
sv: Läs mer

en: more
sv: mer

en: Article
sv: Artikel

en: Articles
sv: Artiklar

en: Block title
sv: Blocktitel

en: Date
sv: Datum

en: Links
sv: Länkar

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Field
sv: Fält

en: Main
sv: Huvudinställningar

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: read more
sv: läs mer

en: blog
sv: blogg

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Date format
sv: Datumformat

en: Page
sv: Sida

en: Module
sv: Modul

en: Footer
sv: Sidfot

en: Inline
sv: Löpande

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Width
sv: Bredd

en: Terms
sv: Termer

en: Desc
sv: Fallande

en: Navigation
sv: Navigering

en: Blog
sv: Blogg

en: Order
sv: Ordning

en: Defaults
sv: Förvalt

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Attachments
sv: Bilagor

en: Features
sv: Funktioner

en: Topics
sv: Ämnen

en: Topic
sv: Ämne

en: Equal to
sv: Lika med

en: Less than
sv: Mindre än

en: Caption
sv: Bildtext

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Results
sv: Resultat

en: Style
sv: Stil

en: Products
sv: Varor

en: Credit
sv: Kredit

en: RSS Feed
sv: RSS-flöde

en: Photo
sv: Foto

en: Apply
sv: Applicera

en: Form
sv: Formulär

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Offset
sv: Kompensera

en: Headline
sv: Rubrik

en: About
sv: Om

en: Contributors
sv: Bidragare

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Polls
sv: Undersökningar

en: Substitutions
sv: Ersättningar

en: Content pane
sv: Innehållspanel

en: Field label
sv: Fältetikett

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
sv: Ställ in hur etiketten ska visas. Detta alternativ har ingen effekt om alternativet "Åsidosätt titel" är aktiverat, då den angivna blocktiteln visas istället.

en: Text formats
sv: Textformat

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud
