NodeStream Core (7.x-2.0-alpha5) - en to eo translation catalogue (54 entries)

en: Forms
eo: Formularoj

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Description
eo: Priskribo

en: Read more
eo: Legu pli

en: more
eo: pli

en: Article
eo: Artikolo

en: Articles
eo: Artikoloj

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: Date
eo: Dato

en: Links
eo: Ligiloj

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Parent
eo: Patro

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Field
eo: Kampo

en: Region
eo: Regiono

en: read more
eo: legu pli

en: blog
eo: blogo

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Node
eo: Nodo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Page
eo: Paĝo

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Desc
eo: malkreske

en: Navigation
eo: Navigado

en: Blog
eo: Blogo

en: Order
eo: Ordo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Attachments
eo: Alkroĉaĵoj

en: Features
eo: Ecoj

en: Topics
eo: Temoj

en: Topic
eo: Temo

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: Results
eo: Rezultoj

en: Apply
eo: Apliku

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Polls
eo: Enketoj

en: Asc
eo: kreske
