NodeStream Core (7.x-2.0-alpha5) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Main
kn: ಪ್ರಮುಖ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Extensions
kn: ಎಕ್ಸ್‍ಟೆನ್ಶನ್‍ಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: Topics
kn: ವಿಷಯಗಳು

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Photo
kn: ಫೋಟೊ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Polls
kn: ಸಮೀಕ್ಷೆಗಳು
