NodeStream Core (7.x-2.0-alpha7) - en to el translation catalogue (81 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Article
el: Άρθρο

en: Articles
el: Αρθρα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Parent
el: Γονέας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Field
el: Πεδίο

en: Region
el: Περιοχή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: blog
el: ιστολόγιο

en: User
el: Χρήστης

en: Node
el: Κόμβος

en: All
el: Όλες

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page
el: Σελίδα

en: Module
el: Μονάδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Term
el: Όρος

en: Width
el: Πλάτος

en: Media
el: Μέσα

en: Desc
el: Φθί

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Operator
el: Τελεστής

en: Order
el: Σειρά

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Topics
el: Θέματα

en: Topic
el: Θέμα

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Style
el: Στυλ

en: Products
el: Προϊόντα

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Form
el: Φόρμα

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Polls
el: Ψηφοφορίες

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Asc
el: Αύξ

en: Workbench
el: Χώρος Εργασίας
