NodeStream Core (7.x-2.0-alpha7) - en to jv translation catalogue (51 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Pages
jv: Kācā

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepaké

en: Article
jv: Artikel

en: Tags
jv: Tautan

en: Block title
jv: Judhul blok

en: Date
jv: Tanggal

en: Links
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Parent
jv: Induk

en: Category
jv: Kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: read more
jv: wacanen candhaké

en: User
jv: Panganggo

en: All
jv: Kabèh

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Page
jv: Kācā

en: Module
jv: Modul

en: Published
jv: Dipacak

en: File name
jv: Jeneng berkas

en: Width
jv: Ambané

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Order
jv: Urutan

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Topic
jv: Topik

en: Less than
jv: Kurang sākā

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Results
jv: Kasilé

en: About
jv: Ngenani

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Polls
jv: Poling

en: Text formats
jv: Format teks

en: Asc
jv: Urut Maju
