NodeStream Core (7.x-2.0-alpha7) - en to sl translation catalogue (48 entries)

en: Forms
sl: Obrazci

en: Title
sl: Naslov

en: Body
sl: Vsebina

en: Pages
sl: Strani

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Content
sl: Vsebine

en: Value
sl: Vrednost

en: Type
sl: Tip

en: Author
sl: Avtor

en: Description
sl: Opis

en: Read more
sl: Preberite več

en: more
sl: več

en: Article
sl: Članek

en: Tags
sl: Oznake

en: Block title
sl: Naslov bloka

en: Date
sl: Datum

en: Search
sl: Išči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Link
sl: Povezava

en: Image
sl: Slika

en: Parent
sl: starš

en: Category
sl: Kategorija

en: Name
sl: Ime

en: edit
sl: uredi

en: Taxonomy term
sl: Taksonomski izraz

en: Field
sl: Polje

en: Region
sl: Regija

en: Updated
sl: Posodobljeno

en: read more
sl: preberi več

en: User
sl: Uporabnik

en: Node
sl: Vozlišče

en: All
sl: Vsi

en: Date format
sl: Oblika datuma

en: Page
sl: Stran

en: Footer
sl: Noga

en: Inline
sl: V vrstici

en: Published
sl: Objavljeno

en: Width
sl: Širina

en: Navigation
sl: Navigacija

en: Order
sl: Vrstni red

en: Attachments
sl: Priponke

en: Topics
sl: Tematike

en: Topic
sl: Tematika

en: Less than
sl: Manjše kot

en: Results
sl: Rezultati

en: About
sl: O modulu

en: Polls
sl: Anketa
