NodeStream Core (7.x-2.0-alpha8) - en to cs translation catalogue (81 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Pages
cs: Stránky

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Read more
cs: Číst dál

en: more
cs: více

en: Article
cs: Článek

en: Articles
cs: Články

en: Tags
cs: Štítky

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: Date
cs: Datum

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Field
cs: Pole

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: read more
cs: číst dál

en: User
cs: Uživatel

en: Email
cs: E-mail

en: Node
cs: Uzly

en: All
cs: Vše

en: Date format
cs: Formát data

en: Page
cs: Stránka

en: Module
cs: Modul

en: Footer
cs: Patička

en: Published
cs: Zveřejněno

en: File name
cs: Název souboru

en: Term
cs: Termín

en: Width
cs: Šířka

en: Media
cs: Média

en: Terms
cs: Termíny

en: Desc
cs: Sestupně

en: Advertisement
cs: Inzerce

en: Navigation
cs: Navigace

en: Operator
cs: Operátor

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Attachments
cs: Přílohy

en: Topics
cs: Témata

en: Topic
cs: Téma

en: Less than
cs: Menší než

en: Caption
cs: Popisek

en: Results
cs: Výsledky

en: Style
cs: Styl

en: Products
cs: Produkty

en: Credit
cs: Kredit

en: RSS Feed
cs: RSS zdroj

en: Apply
cs: Použít

en: Form
cs: Formulář

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: No files available.
cs: Žádné soubory nejsou k dispozici.

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Polls
cs: Ankety

en: Field label
cs: Popisek pole

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
cs: Nastavte, jak se má zobrazit popisek. Tato volba nemá žádný vliv, jestliže je zapnuta možnost "Překrýt název"; místo toho se zobrazí specifikovaný název bloku.

en: Library
cs: Knihovna

en: Text formats
cs: Formáty textu

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Advertisements
cs: Inzeráty

en: Enabled modules: %modules
cs: Zapnuté moduly: %modules
