NodeStream Core (7.x-2.0-alpha8) - en to cy translation catalogue (63 entries)

en: Forms
cy: Ffurflenni

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: more
cy: mwy

en: Tags
cy: Tagiau

en: Block title
cy: Pennawd bloc

en: Date
cy: Dyddiad

en: Links
cy: Dolenni

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Parent
cy: Rhiant

en: Category
cy: Categori

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Field
cy: Maes

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Updated
cy: Newidwyd

en: read more
cy: darllen mwy

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Node
cy: Nod

en: All
cy: I gyd

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Page
cy: Tudalen

en: Footer
cy: Troedyn

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: File name
cy: Enw ffeil

en: Width
cy: Lled

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Navigation
cy: Mordwyo

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Order
cy: Trefn

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: Attachments
cy: Atodiadau

en: Topics
cy: Testunau

en: Topic
cy: Testun

en: Less than
cy: Yn llai na

en: Results
cy: Canlyniadau

en: Style
cy: Arddull

en: Products
cy: Nwyddau

en: Credit
cy: Credyd

en: RSS Feed
cy: Porth RSS

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Upload date
cy: Dyddiad llwytho i fyny

en: Post date
cy: Dyddiad cofnod

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Polls
cy: Pleidleisiau

en: Text formats
cy: Fformatiau testun
