NodeStream Core (7.x-2.0-alpha8) - en to is translation catalogue (69 entries)

en: Forms
is: Form

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Read more
is: Lesa meira

en: more
is: meira

en: Article
is: Grein

en: Articles
is: Greinar

en: Tags
is: Efnisorð

en: Block title
is: Titill á blokk

en: Date
is: Dagsetning

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Use count
is: Notkun

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Parent
is: Foreldri

en: Category
is: Flokkur

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Field
is: Svæði

en: Region
is: Svæði

en: Updated
is: Uppfært

en: read more
is: lesa meira

en: blog
is: blogg

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Page
is: Síða

en: Module
is: Eining

en: Footer
is: Fótur

en: Inline
is: Innfellt

en: Published
is: Birt

en: File name
is: Skráarnafn

en: Term
is: Hugtak

en: Width
is: Breidd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Blog
is: Blogg

en: Order
is: Pöntun

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Attachments
is: Viðhengi

en: Topics
is: Umræða

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Results
is: Niðurstöður

en: Style
is: Stíll

en: Promotions
is: Kynningar

en: Products
is: Vörur

en: RSS Feed
is: RSS veita

en: Photo
is: Mynd

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
