NodeStream Core (7.x-2.0-alpha8) - en to ku translation catalogue (56 entries)

en: Forms
ku: فۆرمەکان

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Description
ku: دەربارە

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: more
ku: زیاتر

en: Article
ku: وتار

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Block title
ku: ناونیشانی بلۆک

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Parent
ku: باوان

en: Category
ku: پۆل

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: Field
ku: خانە

en: Region
ku: ناوچە

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: read more
ku: درێژە

en: blog
ku: بلاگ

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Email
ku: ئیمێل

en: Node
ku: گرێ

en: All
ku: هەموو

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Page
ku: پەڕە

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: File name
ku: ناوی پەڕگە

en: Width
ku: پانی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Blog
ku: بڵاگ

en: Order
ku: ڕیز

en: Attachments
ku: پاشکۆکان

en: Topics
ku: بابەتەکان

en: Topic
ku: بابەت

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: About
ku: دەربارە

en: Polls
ku: ڕاپرسییەکان

en: Text formats
ku: فۆرماتەکانی دەق
