NodeStream Core (7.x-2.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (81 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Pages
ar: الصفحات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: more
ar: المزيد

en: Article
ar: مقال

en: Articles
ar: المقالات

en: Tags
ar: وسوم

en: Block title
ar: عنوان الصندوق

en: Date
ar: التاريخ

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Field
ar: الحقل

en: Region
ar: المنطقة

en: Updated
ar: التحديث

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Page
ar: الصفحة

en: Module
ar: الوحدة

en: Footer
ar: التذييل

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Published
ar: منشور

en: File name
ar: اسم الملف

en: Term
ar: المصطلح

en: Width
ar: العرض

en: Media
ar: ميديا

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Desc
ar: تنازلي

en: Advertisement
ar: إعلان

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Blog
ar: المدونة

en: Operator
ar: العامل

en: Order
ar: الترتيب

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Features
ar: الخصائص

en: Topics
ar: المناقشات

en: Topic
ar: المناقشة

en: Less than
ar: أصغر من

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Results
ar: النتائج

en: Style
ar: نمط

en: Products
ar: المنتجات

en: RSS Feed
ar: تلقيمة RSS

en: Apply
ar: تطبيق

en: Form
ar: النموذج

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Contributors
ar: المساهمون

en: - All -
ar: - الكل -

en: Polls
ar: استطلاعات الرأي

en: Text formats
ar: تنسيقات النص

en: Branding
ar: العلامة التجارية

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
