NodeStream Core (7.x-2.0-alpha9) - en to he translation catalogue (90 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Pages
he: עמודים

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Read more
he: קראו עוד

en: more
he: עוד

en: Article
he: כתבה

en: Articles
he: מאמרים

en: Tags
he: תגיות

en: Block title
he: כותרת הבלוק

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Field
he: שדה

en: Region
he: איזור

en: Updated
he: עודכן

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Page
he: דף

en: Module
he: מודול

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Published
he: מפורסם

en: File name
he: שם קובץ

en: Term
he: סיווג

en: Width
he: רוחב

en: Media
he: מדיה

en: Terms
he: מונחים

en: Desc
he: יורד

en: Advertisement
he: מודעה

en: Navigation
he: ניווט

en: Blog
he: בלוג

en: Operator
he: אופרטור

en: Order
he: סידור

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Features
he: פיצ'רים

en: Topics
he: נושאים

en: Topic
he: נושא

en: Less than
he: פחות מ-

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Results
he: תוצאות

en: Style
he: סגנון

en: Products
he: מוצרים

en: RSS Feed
he: הזנת RSS

en: Photo
he: תמונה

en: Apply
he: החל

en: Form
he: טופס

en: Blog posts
he: פוסטים בבלוג

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Polls
he: סקרים

en: Library
he: ספריה

en: Text formats
he: מבני טקסט

en: article
he: מאמר

en: Branding
he: מיתוג

en: Asc
he: סדר עולה

en: One column
he: טור אחד

en: Workbench
he: שולחן עבודה

en: Master
he: מאסטר
