NodeStream Core (7.x-2.0-alpha9) - en to ru translation catalogue (107 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Pages
ru: Страницы

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Read more
ru: Подробнее

en: more
ru: ещё

en: Article
ru: Статья

en: Articles
ru: Статьи

en: Tags
ru: Теги

en: Block title
ru: Заголовок блока

en: Date
ru: Дата

en: Links
ru: Ссылки

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Use count
ru: Используемое количество

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Field
ru: Поле

en: Main
ru: Основная

en: Region
ru: Область

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: Node
ru: Материал

en: All
ru: Все

en: Date format
ru: Формат даты

en: Page
ru: Страница

en: Module
ru: Модуль

en: Extensions
ru: Расширения

en: Footer
ru: Подвал

en: Inline
ru: В линию

en: Published
ru: Опубликовано

en: File name
ru: Имя файла

en: Term
ru: Термин

en: Width
ru: Ширина

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Terms
ru: Термины

en: Desc
ru: По убыванию

en: Advertisement
ru: Реклама

en: Navigation
ru: Навигация

en: Blog
ru: Блог

en: Operator
ru: Оператор

en: Order
ru: Порядок

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Created date
ru: Дата создания

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Attachments
ru: Вложения

en: Features
ru: Особенности

en: Topics
ru: Темы

en: Topic
ru: Тема форума

en: Equal to
ru: Равно

en: Less than
ru: Меньше чем

en: Caption
ru: Подпись

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Results
ru: Результаты

en: Style
ru: Стиль

en: Promotions
ru: Промоакции

en: Promotion
ru: Продвижение

en: Products
ru: Товары

en: Credit
ru: Кредит

en: RSS Feed
ru: RSS-лента

en: Photo
ru: Фото

en: Apply
ru: Применить

en: Form
ru: Форма

en: Bloggers
ru: Блоггеры

en: Blog posts
ru: Записи в блогах

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Offset
ru: Пропустить

en: About
ru: Информация

en: Page elements
ru: Элементы страницы

en: No files available.
ru: Нет доступных файлов.

en: Two columns
ru: Две колонки

en: Upload date
ru: Дата отгрузки

en: Post date
ru: Дата публикации

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Equal
ru: Равный

en: Polls
ru: Опросы

en: Not equal
ru: Не равный

en: Substitutions
ru: Подстановки

en: View panes
ru: Представления-Фрагменты

en: Content pane
ru: Фрагмент панели

en: Field label
ru: Метка поля

en: Library
ru: Библиотека

en: Text formats
ru: Текстовые форматы

en: article
ru: статья

en: Branding
ru: Наименование

en: Kicker
ru: Подпись

en: Contributor
ru: Участник

en: Asc
ru: По возрастанию

en: One column
ru: Одна колонка

en: Master
ru: Основной

en: Advertisements
ru: Объявления

en: Blog post
ru: Пост блога
