NodeStream Core (7.x-2.0-beta1) - en to gu translation catalogue (41 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: more
gu: વધુ

en: Article
gu: લેખ

en: Block title
gu: ખંડ શીર્ષક

en: Date
gu: તારીખ

en: Links
gu: કડીઓ

en: Search
gu: શોધ

en: Link
gu: કડી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Node
gu: નોડ

en: Date format
gu: તારીખ બંધારણ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: File name
gu: ફાઈલનું નામ

en: Advertisement
gu: જાહેરાત

en: Tools
gu: સાધનો

en: Less than
gu: ના કરતા ઓછું

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Not translated
gu: અનુવાદીત નથી

en: About
gu: વિશે

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Polls
gu: મતદાનો

en: Text formats
gu: ટેક્સ્ટ ફોર્મેટ
