NodeStream Core (7.x-2.0-beta4) - en to fi translation catalogue (96 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Pages
fi: Sivut

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Tags
fi: Tagit

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Main
fi: Pää

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Page
fi: Sivu

en: Module
fi: Moduuli

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: Published
fi: Julkaistu

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: Term
fi: Termi

en: Terms
fi: Termit

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Blog
fi: Blogi

en: Tools
fi: Työkalut

en: Operator
fi: Operaattori

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Equal to
fi: On yhtä kuin

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Long description
fi: Pitkä kuvaus

en: Promotions
fi: Promootiot

en: RSS Feed
fi: RSS-syöte

en: Photo
fi: Valokuva

en: Apply
fi: Käytä

en: Not translated
fi: Kääntämättä

en: Internationalization
fi: Monikielisyys

en: Translation status
fi: Käännöksen tila

en: Form
fi: Kaavake

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Headline
fi: Otsikko

en: About
fi: Tietoja

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Page elements
fi: Sivun elementit

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Source language
fi: Lähdekieli

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Equal
fi: Yhtäsuuri

en: Polls
fi: Kyselyt

en: Naked
fi: Alasti

en: Not equal
fi: Erisuuri

en: Use context keywords
fi: Käytä kontekstin avainsanoja

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
fi: Mikäli valittuna, kontekstin avainsanat otetaan käyttöön tässä kontekstissa.

en: Substitutions
fi: Substituutiot

en: View panes
fi: Näkymäpaneelit

en: Field label
fi: Kentän nimi

en: Library
fi: Kirjasto

en: User %name successfully logged in.
fi: Käyttäjä %name kirjautunut onnistuneesti sisään.

en: Text formats
fi: Tekstimuodot

en: Control access by string match.
fi: Hallitse pääsyä merkkijonovertailulla.

en: If using a regular expression, you should enclose the pattern in slashes like so: <em>/foo/</em>. If you need to compare against slashes you can use another character to enclose the pattern, such as @. See <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex documentation</a> for more.
fi: Käyttäessäsi RegExpiä sinun on sisällytettävä kuvio heittopilkkujen sisään seuraavasti: <em>/foo/</em>. Mikäli haluat verrata toisiin heittopilkkuihin, voit käyttää jotakin muuta merkkiä eristääksesi kuvion, esimerkiksi merkki @. Lisätietoja Regexpistä löydät sivulta <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex dokumentaatio</a>.

en: Branding
fi: Brändäys

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
fi: Mikäli valittuna, kontekstin avainsanat korvataan tässä sisällössä. Huomaa että CCK kenttiä voidaan käyttää avainsanoina käyttäen kuvioita kuten <em>%node:field_name-formatted</em>.

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
fi: Mikäli valittuna, kontekstin avainsanat korvataan tässä sisällössä. Lisää avainsanoja saat jos asennat Token moduulin, lisätietoja löydät osoitteesta http://drupal.org/project/token.

en: Field translation
fi: Kentän käännös

en: Master
fi: Isäntä
