NodeStream Core (7.x-2.0-beta4) - en to ja translation catalogue (91 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Pages
ja: ページ

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Article
ja: 記事

en: Articles
ja: 記事

en: Tags
ja: タグ

en: Block title
ja: ブロックのタイトル

en: Date
ja: 日付

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Use count
ja: 使用回数

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Category
ja: カテゴリー

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Main
ja: メイン

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Page
ja: ページ

en: Module
ja: モジュール

en: Footer
ja: フッター

en: Inline
ja: インライン

en: Published
ja: 掲載

en: File name
ja: ファイル名

en: Term
ja: ターム

en: Media
ja: メディア

en: Terms
ja: ターム

en: Desc
ja: 降順

en: Advertisement
ja: 広告

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Log in
ja: ログイン

en: Blog
ja: ブログ

en: Tools
ja: ツール

en: Operator
ja: オペレータ

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Attachments
ja: 添付

en: Features
ja: フィーチャー

en: Equal to
ja: 次に等しい

en: Less than
ja: 小なり記号(&lt;)

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Promotions
ja: プロモーション

en: Credit
ja: 現金

en: RSS Feed
ja: RSSフィード

en: Photo
ja: 写真

en: Apply
ja: 適用

en: Not translated
ja: 未翻訳

en: Internationalization
ja: 国際化

en: Translation status
ja: 翻訳ステータス

en: Form
ja: フォーム

en: Bloggers
ja: ブロガー

en: Keyword
ja: キーワード

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: No files available.
ja: 利用可能なファイルがありません。

en: Upload date
ja: アップロード日時

en: Source language
ja: 元言語

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Polls
ja: 投票

en: Substitutions
ja: 置換

en: Library
ja: ライブラリー

en: User %name successfully logged in.
ja: ユーザー %name が正常にログインしました。

en: Text formats
ja: テキストフォーマット

en: Asc
ja: 昇順

en: Field translation
ja: フィールドの翻訳

en: One column
ja: 1カラム

en: Workbench
ja: ワークベンチ

en: Master
ja: マスター
