NodeStream Core (7.x-2.0-beta5) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Block title
bn: ব্লক শিরোনাম

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: Module
bn: মডিউল

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: File name
bn: ফাইল নাম

en: Media
bn: মাধ্যম

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Log in
bn: প্রবেশ

en: Blog
bn: ব্লগ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Text formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ
