NodeStream Core (7.x-2.0-rc2) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Article
nl: Artikel

en: Articles
nl: Artikelen

en: Tags
nl: Labels

en: Block title
nl: Bloktitel

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Use count
nl: Gebruiksfrequentie

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Field
nl: Veld

en: Main
nl: Hoofd

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Page
nl: Pagina

en: Footer
nl: Voet

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Terms
nl: Termen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Advertisement
nl: Advertentie

en: Navigation
nl: Navigatie

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Log in
nl: Inloggen

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Equal to
nl: Gelijk aan

en: Less than
nl: Kleiner dan

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Short description
nl: Korte beschrijving

en: Long description
nl: Lange beschrijving

en: Promotions
nl: Aanbiedingen

en: Promotion
nl: Aanbieding

en: RSS Feed
nl: RSS-feed

en: Photo
nl: Foto

en: Apply
nl: Toepassen

en: Not translated
nl: Niet vertaald

en: Internationalization
nl: Internationalisering

en: Translation status
nl: Vertalingsstatus

en: Form
nl: Formulier

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: About
nl: Over

en: Created Date
nl: Aanmaakdatum

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Page elements
nl: Pagina-elementen

en: No files available.
nl: Geen bestanden beschikbaar.

en: Two columns
nl: Twee kolommen

en: Upload date
nl: Uploaddatum

en: Source language
nl: Brontaal

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Polls
nl: Enquêtes

en: Naked
nl: Naakt

en: Substitutions
nl: Vervangingen

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Field label
nl: Veldlabel

en: Library
nl: Bibliotheek

en: User %name successfully logged in.
nl: Gebruiker %name is succesvol ingelogd.

en: Text formats
nl: Tekstopmaak

en: Kicker
nl: Slogan tekst op de afbeelding

en: Asc
nl: Oplopend

en: Field translation
nl: Veldvertaling

en: One column
nl: Één kolom

en: Advertisements
nl: Advertenties

en: Three columns
nl: Drie kolommen

en: Target language
nl: Doeltaal
