NodeStream Core (7.x-2.0-rc3) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Pages
ro: Pagini

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Article
ro: Articol

en: Articles
ro: Articole

en: Tags
ro: Etichete

en: Block title
ro: Titlul blocului

en: Date
ro: Data

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Date format
ro: Format dată

en: Page
ro: Pagina

en: Module
ro: Modul

en: Footer
ro: Subsol

en: Published
ro: Publicat

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Term
ro: Termen

en: Desc
ro: Descendent

en: Navigation
ro: Navigator

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Features
ro: Caracteristici

en: Less than
ro: Mai mic

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Promotions
ro: Promoții

en: Promotion
ro: Promoție

en: RSS Feed
ro: Flux RSS

en: Apply
ro: Aplică

en: Not translated
ro: Netradus

en: Translation status
ro: Stare traducere

en: Form
ro: Formular

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Source language
ro: Limbă sursă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Polls
ro: Sondaje

en: Text formats
ro: Formate de text

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
