NodeStream Core (7.x-2.0-rc4) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Strika

en: Operations
is: Atgerðir

en: Value
is: Virði

en: Type
is: Slag

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Tags
is: Frámerki

en: Block title
is: Blokk yvirskrift

en: Date
is: Dagfesting

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Category
is: Bólkur

en: Name
is: Navn

en: edit
is: broyt

en: Taxonomy term
is: Taksonomi orð

en: Field
is: Rein

en: Updated
is: Dagført

en: User
is: Brúkari

en: Created
is: Stovnað

en: Node
is: Knútur

en: Page
is: Síða

en: Footer
is: Síðufótur

en: Published
is: Útgivið

en: Navigation
is: Navigatión

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Log in
is: Innrita

en: Blog
is: Blogga

en: Attachments
is: Viðfesti

en: Less than
is: Minni enn

en: Not translated
is: Ikki týtt

en: About
is: Um

en: Polls
is: Atkvøðugreiðslur
