NodeStream Core (7.x-2.0-rc4) - en to lt translation catalogue (80 entries)

en: Forms
lt: Formos

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Pages
lt: Puslapiai

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Value
lt: Reikšmė

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: more
lt: daugiau

en: Article
lt: Straipsnis

en: Articles
lt: Straipsniai

en: Tags
lt: Raktažodžiai

en: Block title
lt: Bloko pavadinimas

en: Date
lt: Data

en: Links
lt: Nuorodos

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Use count
lt: Naudojimų kiekis

en: Link
lt: Nuoroda

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Category
lt: Kategorija

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Taxonomy term
lt: Sistematikos terminas

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: User
lt: Narys

en: Email
lt: El. paštas

en: Created
lt: Sukurta

en: Node
lt: Mazgas

en: Date format
lt: Datos formatas

en: Page
lt: Puslapis

en: Module
lt: Modulis

en: Footer
lt: Poraštė

en: Inline
lt: Eilutėje

en: Published
lt: Paskelbtas

en: File name
lt: Failo pavadinimas

en: Term
lt: Terminas

en: Terms
lt: Terminai

en: Advertisement
lt: Reklama

en: Navigation
lt: Navigacija

en: User login
lt: Nariams

en: Log in
lt: Prisijungti

en: Blog
lt: Tinklaraštis

en: Tools
lt: Įrankiai

en: Operator
lt: Operatorius

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Created date
lt: Sukūrimo data

en: Updated date
lt: Atnaujinta data

en: Attachments
lt: Prisegtukai

en: Features
lt: Savybės

en: Less than
lt: Mažiau nei

en: Caption
lt: Antraštė

en: Left
lt: Kairė

en: Right
lt: Dešinė

en: Credit
lt: Kreditas

en: RSS Feed
lt: RSS

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Not translated
lt: Neišversta

en: Form
lt: Forma

en: Keyword
lt: Raktažodis

en: About
lt: Apie

en: Created Date
lt: Sukūrimo Data

en: Entity type
lt: Entity tipas

en: Page elements
lt: Puslapio elementai

en: No files available.
lt: Failų nėra.

en: Two columns
lt: Du stulpeliai

en: Upload date
lt: Įkėlimo data

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Polls
lt: Apklausos

en: Field label
lt: Laukelio žymė

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
lt: Nustatykite kaip žymė bus rodoma. Ši nuostata neįtakoja kai įjungta "Perrašyti pavadinimą" opcija, nurodytas blokas bus naudojamas.

en: Library
lt: Biblioteka

en: User %name successfully logged in.
lt: Narys %name sėkmingai prisijungė.

en: Text formats
lt: Teksto formatai

en: One column
lt: Vienas stulpelis
