NodeStream Core (7.x-2.0-alpha7) - en to te translation catalogue (49 entries)

en: Forms
te: ఫారాలు

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Pages
te: పేజీలు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Description
te: వివరణ

en: Read more
te: పూర్తిగా చదవండి

en: more
te: మరిన్ని

en: Article
te: వ్యాసం

en: Articles
te: వ్యాసాలు

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Block title
te: బ్లాకు శీర్షిక

en: Date
te: తేదీ

en: Links
te: లంకెలు

en: Search
te: వెతుకు

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Category
te: వర్గం

en: Name
te: పేరు

en: edit
te: మార్చు

en: Taxonomy term
te: వర్గీకరణ పదం

en: Field
te: ఖాళీ

en: Region
te: ప్రాంతం

en: read more
te: పూర్తిగా చదవండి

en: User
te: వాడుకరి

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: All
te: అన్నీ

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: Page
te: పేజీ

en: Width
te: వెడల్పు

en: Navigation
te: మార్గదర్శిని

en: Blog
te: బ్లాగు

en: Order
te: క్రమం

en: Attachments
te: జోడింపులు

en: Features
te: విశేషాలు

en: Topics
te: విషయాలు

en: Topic
te: విషయం

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Results
te: ఫలితాలు

en: Style
te: శైలి

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: About
te: గురించి

en: - All -
te: - అన్ని -
