NodeStream Enterprise (7.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Tags
fi: Tagit

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Section
fi: Osio

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Location
fi: Sijainti

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Address
fi: Osoite

en: Filter by
fi: Suodata

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Tag cloud
fi: Avainsanapilvi

en: author
fi: kirjoittaja

en: Blogs
fi: Blogit

en: Translations
fi: Käännökset

en: Client
fi: Asiakas

en: Apply
fi: Käytä

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Services
fi: Palvelut

en: Translate
fi: Käännä

en: Clients
fi: Asiakkaat

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: View panes
fi: Näkymäpaneelit

en: Content pane
fi: Sisältöpaneeli

en: User information
fi: Käyttäjätiedot

en: Master
fi: Isäntä

en: Entity label
fi: Entiteetin etiketti
