NodeStream Enterprise (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Forms
id: Formulir

en: Slideshow
id: Presentasi Slide

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: more
id: selengkapnya

en: Tags
id: Tag

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Categories
id: Kategori

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Feed
id: Umpan

en: Name
id: Nama

en: Updated
id: Diperbaharui

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Location
id: Lokasi

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Address
id: Alamat

en: Filter by
id: Filter dengan

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Users
id: Pengguna

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: Blogs
id: Blog

en: Translations
id: Terjemahan

en: Client
id: Klien

en: Apply
id: Terapkan

en: Grid
id: Kotakan

en: Services
id: Layanan

en: Offset
id: Letak

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Clients
id: Klien

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
