NodeStream Enterprise (7.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (69 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Tags
hu: Címkék

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Section
hu: Szakasz

en: Updated
hu: Frissítve

en: Email
hu: E-mail

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Location
hu: Helyszín

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Photos
hu: Fényképek

en: Media
hu: Média

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: Filter by
hu: Szűrés e szerint:

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Users
hu: Felhasználók

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Sort by
hu: Rendezés

en: author
hu: szerző

en: Short description
hu: Rövid leírás

en: Blogs
hu: Blogok

en: Translations
hu: Fordítások

en: Client
hu: Ügyfél

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Grid
hu: Rács

en: Bloggers
hu: Bloggerek

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Offset
hu: Eltolás

en: Translate
hu: Fordítás

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Content pane
hu: Tartalomtábla

en: User information
hu: Felhasználói információk

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Three columns
hu: Három oszlop

en: Entity label
hu: Entitáscímke

en: First column
hu: Első oszlop

en: Second column
hu: Második oszlop

en: Third column
hu: Harmadik oszlop
