NodeStream Enterprise (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: more
nl: meer

en: Tags
nl: Labels

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Categories
nl: Categorieën

en: Search
nl: Zoeken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Section
nl: Sectie

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Email
nl: E-mail

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Photos
nl: Foto's

en: Address
nl: Adres

en: Desc
nl: Aflopend

en: Filter by
nl: Filteren op

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Users
nl: Gebruikers

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: author
nl: auteur

en: Short description
nl: Korte beschrijving

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Client
nl: Afnemer

en: Apply
nl: Toepassen

en: Grid
nl: Raster

en: Services
nl: Diensten

en: Translate
nl: Vertalen

en: Clients
nl: Afnemers

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Content pane
nl: Inhoudpaneel

en: User information
nl: Gebruikersinformatie

en: Web site
nl: Website

en: Asc
nl: Oplopend

en: Three columns
nl: Drie kolommen

en: Entity label
nl: Entiteitlabel

en: First column
nl: Eerste kolom

en: Second column
nl: Tweede kolom
