NodeStream Enterprise (7.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (27 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Slideshow
th: สไลด์โชว์

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Links
th: ลิงก์

en: Search
th: ค้นหา

en: Email
th: อีเมล

en: All
th: ทั้งหมด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Media
th: สื่อ

en: Address
th: ที่อยู่

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: author
th: ผู้เขียน

en: Listing
th: ลิสติ้งธุรกิจ

en: Blogs
th: บล็อก

en: Grid
th: ตะแกรง

en: Service
th: บริการ

en: Entity label
th: ข้อความเอนทิตี
