NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (51 entries)

en: Forms
eu: Formularioak

en: Slideshow
eu: Diapositiben-erakusketa

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: more
eu: gehiago

en: Tags
eu: Etiketak

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Links
eu: Estekak

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Image
eu: Irudia

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Email
eu: Eposta

en: All
eu: Guztiak

en: Page
eu: Orria

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Roles
eu: Zereginak

en: Published
eu: Argitaratua

en: Location
eu: Kokalekua

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Address
eu: Helbidea

en: Desc
eu: Beheraka

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: author
eu: egilea

en: Blogs
eu: Blogak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Grid
eu: Sareta

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Translate
eu: Itzuli

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Content pane
eu: Eduki panela

en: Asc
eu: Goraka

en: node/[nid]
eu: nodoa/[nid]
