NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (55 entries)

en: Forms
it: Form

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Tags
it: Etichette

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Categories
it: Categorie

en: Links
it: Collegamenti

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Section
it: Sezione

en: Updated
it: Aggiornato

en: Email
it: E-mail

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Photos
it: Foto

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Filter by
it: Filtra per

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Users
it: Utenti

en: Phone number
it: Telefono

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: Blogs
it: Blog

en: Translations
it: Traduzioni

en: Apply
it: Applica

en: Grid
it: Griglia

en: Service
it: Servizio

en: Offset
it: Scostamento

en: Translate
it: Traduci

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: User information
it: Informazioni sull'utente

en: Master
it: Principale

en: Three columns
it: Tre colonne

en: Entity label
it: Etichetta dell'entità
