NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: more
pt: mais

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Categories
pt: Categorias

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Section
pt: Seção

en: Updated
pt: Atualizado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Roles
pt: Papéis

en: Published
pt: Publicado

en: Location
pt: Localização

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Photos
pt: Fotos

en: Media
pt: Mídia

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Filter by
pt: Filtrar por

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Users
pt: Usuários

en: Phone number
pt: Telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: author
pt: autor

en: Listing
pt: Listagem

en: Translations
pt: Traduções

en: Client
pt: Cliente

en: Apply
pt: Aplicar

en: Grid
pt: Grade

en: Bloggers
pt: Blogueiros

en: Services
pt: Serviços

en: Service
pt: Serviço

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Translate
pt: Traduzir

en: Clients
pt: Setores

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: View panes
pt: Ver painéis

en: Content pane
pt: Painel de conteúdo

en: User information
pt: Informação do usuário

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Reference Dialog Search
pt: Referência de diálogo de pesquisa

en: Entity label
pt: Rótulo da entidade
