NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (59 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Tags
tr: Etiketler

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Feed
tr: Akış

en: Name
tr: İsim

en: Section
tr: Bölüm

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Email
tr: E-posta

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Location
tr: Konum

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Media
tr: Medya

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Filter by
tr: Filtrele:

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: author
tr: yazar

en: Blogs
tr: Ağ Günlükleri

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Apply
tr: Uygula

en: Grid
tr: Izgara

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Translate
tr: Çevir

en: Clients
tr: İstemciler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: View panes
tr: Panelleri gör

en: Content pane
tr: İçerik paneli

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity label
tr: Varlık etiketi
