NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (52 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Tags
ar: وسوم

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Updated
ar: التحديث

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Location
ar: الموضع

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Media
ar: ميديا

en: Address
ar: العنوان

en: Desc
ar: تنازلي

en: Filter by
ar: تصفية

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Users
ar: المستخدمين

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: author
ar: مؤلف

en: Blogs
ar: مدونات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Grid
ar: شبكة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Translate
ar: ترجمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: User information
ar: معلومات المستخدم

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity label
ar: عنوان الوحدة
