NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (58 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Links
fa: پیوندها

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: Section
fa: بخش

en: Updated
fa: به‌روز

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Media
fa: رسانه

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Filter by
fa: فیلتر بر اساس

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Users
fa: کاربران

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: author
fa: نویسنده

en: Blogs
fa: وبلاگ‌ها

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Client
fa: مشتری

en: Apply
fa: تایید

en: Grid
fa: شبکه

en: Offset
fa: جابجایی

en: Translate
fa: ترجمه

en: Clients
fa: مشتریان

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Content pane
fa: قاب محتوا

en: User information
fa: اطلاعات کاربر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
