NodeStream Enterprise (7.x-2.0-alpha3) - en to is translation catalogue (48 entries)

en: Forms
is: Form

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Tags
is: Efnisorð

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Categories
is: Flokkar

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Updated
is: Uppfært

en: Email
is: Netfang

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Location
is: Staðsetning

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Photos
is: Myndir

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Address
is: Heimilisfang

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Users
is: Notendur

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Sort by
is: Raða eftir

en: author
is: höfundur

en: Blogs
is: Blogg

en: Apply
is: Virkja

en: Grid
is: Grind

en: Translate
is: Þýða

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
